2020’nin Trend Rengi… Klasik Mavi

2020 yılının başlangıcına damgasını vuran mavi 2 aydan klasik mavi ile trenlerde yerini aldı. Çoğu moda ikonu ve mimar bir çok tasarım ve kombininde klasik maviyi tercih etmekte ve bu böyle devam edecek gibi. Sadece bu sektörler değil bir çok sektör bunu takip edecek gibi duruyor ve umarız ki gökyüzünün sonsuzluğuna hitaben bu klasik mavi trendi sizlere 2020 senesinde ilham verir. Peki bu  maviyi nerelerde kullanabilirsiniz?

Kombinlerinizde Klasik Mavi…

Mavi rengini günlük yaşantınızın neredeyse her yerinde kullanabilirsiniz. Güçlü bir ton olan kraliyet mavisi adı verilen tonu ile bambaşka kombinler yaparak bulunduğunuz ortamda kendinizi ilk andan itibaren rahatlıkla gösterebilirsiniz. Yaz aylarına doğru klasik mavi beyaz kombini ile Fransız etkili bir marina havası yakalamamanız elden bile değil. Çizgili desenler, mavi bir etek üzerine beyaz bluz, kumaş pantolonlar ve babetlerle sokak stilinizi şimdiden hazırlayabilirsiniz. Siyahtan asla vazgeçmem diyenler ise klasik mavi ile siyahı harmanlayarak ağır ve cool bir görünüm kazanabilirler. Ama siyah ve klasik mavinin bir takım riskleri de bulunmakta. Bu riskler ise iki renginde koyuluğundan kaynaklı olarak gözde oluşabilecek bir boğulma. Buna mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir.

.

.

.

.

 

Dekorasyonda Klasik Mavi…

Evde mavi rengini isteyen ama cesaret edemeyenlerdenseniz bu yazı tam olarak sizlere göre. Şimdi gözlerinizi kapatın ve salonunuzun baş ucunda duran berjerin mavi ancak krem, bej tonlarında bir yastığı yada düğmeleri (dokumada olabilir) olduğunu düşünün. Bu salonunuza bir ağır başlılık ve zarafet katacaktır. Ama unutmamanız ve dikkat etmeniz gereken en önemli konu, evet klasik mavi, kraliyet ve asaleti temsil eder ama fazlası da boğucu olabilir. Hiçbirimiz sizin evinizde daralarak oturmanızı istemeyiz. Mavinin belki de en uygun olabileceği ortam yatak odası (kırmızıdan sonra). Eğer dekorasyonunuzu maviye göre yapacaksanız duvarlarınızın klasik maviden bebek mavisine kadar olan yelpazesini hepimiz gördük gibi.

Öte yandan evet mavi her renkle uyumlu gözükür ve evinizin neredeyse her yerinde mavi ile ufak çaplı değişiklikler yapabilirsiniz. Tabi bu fazlasıyla hassas bir konu. Mavi her renkle uyumlu olurken, pastel tonlarla yumuşak bir duruş sergilerken, gri tonlarıyla fazlasıyla ciddi ve şık bir duruş sergiler ve diğer taraftan kontrast renkleri bir araya getirdiğiniz takdirde bambaşka sonuçlar alırsınız (örneğin sarı).

Mavinin 2020’ye neden damgasını vuracağını tartışmaya gerek dahi yok. Böylesine bir renk tarihten bu yana sürekli trendlerde ve 2020’ninde trendi klasik mavi olucak gibi. Klasik mavi demişken, mavi gibi asil ve sonsuz kalın…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X