Burçların Cilt Bakımı Sırları

Hayatımızı, zevklerimizi, alışkanlıklarımızı ve tercihlerimizi vs. etkileyen burçlar cilt bakımımızda da tercihlerimizi belirliyor. Bu yazımızda sizlere burcunuza göre uygulayabileceğiniz güzellik önerilerinden bahsettik. Burç, cilt bakımı ve benzeri şeyler için takipte kalın.

Koç Burcu

Koç burcu ateş grubundandır ve enerji dolu, gösterişli olmayı ve dikkat çekmeyi seven bu burç bakımını asla ihmal etmez. Cilt bakımında organik kürler, meyve ya da bitki özlü maskeler kullanabilir ve C vitamini içeren cilt bakım ürünleri ile cildine enerji verebilir.

Boğa Burcu

Boğa burcu duygularını belli etmeyip içinde yaşadığı için bu stres ciltlerini de yıpratır. Bu sebeple ciltlerine ekstra özen göstermelilerdir. Çamur ve kil özlü arındırıcı maskeler sonrasında gözeneklerini sıkılaştırmak için kullanacağı bir tonik, cilt tipine uyumlu olacaktır.

İkizler Burcu

İkizler burcu yapıları gereği yerinde duramayan, kıpır kıpırdır. Bu sebeple cilt bakımlarına zaman zaman yeterli özeni göstermezler. Fırsat bulduğu her an özünde rahatlatıcı etkiler barındıran maskeler yapmalıdır. Pratik cilt bakımı ürünleri, tek kullanımlık maskeler onlar için idealdir. Son olarak göz altlarına uygulayacağı soğuk maskeler cildini toparlayacak, görünümüne dinamizm kazandıracaktır.

Yengeç Burcu

Yengeç burcu su grubunda yer alır. Yemeği sevdikleri için bazen tadı güzel diye tükettikleri cilt sorunları olarak geri dönebilir. Günlük cilt bakım rutinini aksatmamalıdır. Yengeç’ler, cilt bakımlarında hakimi olduğu denizlerin doğal kürlerinden faydalanmalı, yosun maskesini her zaman yanında tutmalıdır. Böylelikle cilt kuruluğunun önüne geçip, yorgun görünümden kurtulacak, hücre yenilenmesine olanak sağlayacaktır.

Aslan Burcu

Makyaj yapmayı çok seven Aslan’lar ciltlerini güzelliği uğruna uzun zaman havasız bırakabilirler. badem özlü ve altın katkılı maskelerle kaybettiği nemi geri kazanmalı, gözeneklerinin temizliği için günlük peeling kullanımına özen göstermeli, cildini zaman zaman makyajdan uzak dinlendirmelidir.

Başak Burcu

Tutumlu olarak bilinen Başak burçları cildiniz için kesenin ağzını açmalı ve cilt bakımınıza özen göstermelisiniz. Doğallığa önem veren Başak’lar Cilt tipine uygun dengeleyici organik maskelerle, doğallığına soluk katar.

Terazi Burcu

Güzelliklerinin farkında olan Terazi burçları yapılarından dolayı stresli ve koşuşturmalı bir hayat sürerler bu sebeple geçiştirilen bakımlardan uzak durup derinlemesine bir cilt bakımına başvurulmalıdırlar. Özellikle su bazlı cilt bakım maskeleri kullanmalıdırlar. Bu tarz maskeler ve bakım ciltlerini yeniler ve ciltlerinin oksijen ihtiyacını karşılar.

Akrep Burcu

Yoğun makyaj yapmayı seven Akrep’ler portakal ve greyfurt özlü asidik maskeler, yoğun makyajın temizlenmesini kolaylaştıracak, dönem dönem cildine masaj eşliğinde uygulayacağı siyah maske ifadesine canlılık kazandıracaktır.

Yay Burcu

Kaliteli ve etkili ürünlerle doğru cilt bakımını yapmayı seven Yay burçları bitki özlü maskelerle alerjik ciltlerini yatıştırabilirler; karanfil, papatya, menekşe gibi fresh özlere sahip maskeler kullanmalı, mandalina kabuklarını çöpe atmamalı.

Oğlak Burcu

Çalışkan ve disiplinli olan Oğlak burçları, cildinin tazeliğini kaybetmemek için cildini öncelikle temiz tutmalı ve bu rutinini de pratik maskeler ile geliştirebilir. Yeşil çayın vücuttaki tazeleyici etkisini yüzünde hissetmek için göz tamponu olarak kullanabilir, meyve kabuklarından elde edeceği karışımı yüzüne sürerken kan dolaşımını hızlandırıp, allığa ihtiyaç duymadan canlı bir görünüm kazanabilir. Böylece işlerine daha fazla vakit kalacaktır.

Kova Burcu

Kova burçları genel olarak yaşamları boyunca yoğun tempoda çalıştıklarından cilt bakımlarına yeteri kadar özen gösteremezler. Cildin gün geçtikçe yıpranması, yorgunluk, stres, makyaj gibi faktörler cildi oksijensiz bırakır ve parlaklığını kaybeder. Su bazlı maske ve peelingler cildinizi rahatlatacak ve güzelleştirecektir.

Balık Burcu

Balık burcu olumsuz duygularla baş etmeli ve cildini etkilemesine izin vermemelidir. Bitkilerle arası iyi olan Balık’lar kendileri için birbirinden organik maskeler hazırlayabilir, yenileyici bakımlar yapabilir. Özellikle Deniz bitkileri içeren cilt bakım maskeleri cildin yağ oluşumunu da düzenler.

Burç, cilt ve benzeri yazılar için ymdkozmetik.com

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X