Kusursuz Cilt İçin Yapılmaması Gerekenler

Kusursuz Cilt İçin Yapılmaması Gerekenler

 1. Makyajla Uyumak

Makyajla uyumak cildinize verebileceğiniz en büyük zararlardan biridir. Makyajınızın içindeki, maddeler, yağlar, hepsi cildinize işliyor ve hava almasını engelliyor. Tıkanmış gözeneklerle birlikte cilt problemlerine sebep oluyor. Kusursuz bir cildin ilk kuralı, tertemiz bir cilt ile uyumaktır. İyi bir temizleme köpüğü için tıklayınız.

 1. Makyaj Tazeleme

Üst üste uyguladığınız kozmetik ürünleri cildi tıkayarak sivilce, akne gibi problemlere neden olur. Makyaj tazelemek yerine, cildinizi temizleyin ve temiz cilde tekrar makyaj yapın.

 

 1. Yanlış Cilt Bakım Ürünü Seçmek

Cilt bakımınızda en önemli etken, kullanılan ürünlerdir. Cilt bakım ürünlerini, cilt tipinize ve yaşınıza göre seçmeniz gerekmektedir. Bunun için CİLT TİPİNE GÖRE CİLT BAKIMI yazımızı okuyabilirsiniz.

 

 1. Yağlı Cildi Kurutmak

İçeriğinde alkol veya sülfat bulunduran, cildi kurutan ürünler kullanmak veya cildinizi çok sık yıkamak vücudunuzun su kaybetmesine ve cildinizin kurumasına neden olur. Yağlı ciltler için bakım kremleri ise bu konuda çok önemli olmakla birlikte sağlıktan ödün vermemek adına ucuza kaçmamakta çok önemlidir. İtalya’nın önde gelen labaratuvarlarından Histomer’in labaratuvarlarında geliştirilen Histomer Oily Skin Formula yağlı cildiniz için iyi bir tercih olucaktır.

 1. Güneş Kremi Kullanmamak

Güneşli havalarda çok sık vakit geçirmiyor olsanız bile en az 15 faktörlü bir yüz kremi kullanmanız gerekir. Tatilde iseniz en az 30 faktörlük olmalıdır. Özellikle beyaz ve hassas tenli iseniz bu konuda oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir çünkü cildinizde kırışıklıklar ve lekeler oluşabilir.

 

 1. Aşırı Peeling

Peeling cilt bakımında önemli bir kısımdır fakat fazlası cilt için zararlıdır. Cildinizi fazla ovalamak cildinizi tahriş eder ve böylece daha çok cilt problemleri ile uğraşmak durumunda kalırsınız. Peeling uygularken cildinize oldukça nazik davranmanızda fayda var.

 1. Cildi Çok Sıcak Veya Çok Soğuk Su İle Yıkamak

Cildinizin dengesini bozmak istemiyorsanız cildinizi ılık su ile yıkayın.

 

 1. Fazla Köpüren Ürünleri Kullanmak

Fazla köpüren ürünler içerindeki kimyasalların göstergesidir ve bunlar cildinize zarar verirler. Bunların yerine daha az köpüren bir temizleyici kullanmalısınız. Her ne olursa olsun kozmetik dendiğinde cildimize sürülen kimyasalları es geçemeyiz vede bu kimyasalları en doğru şekilde kullanmamız hayati önem taşımaktadır. Vücudumuzun en büyük organı olan cildimize iyi bakmak ise sağlığımızın en başında gelmeli ve bu konuda ucuza yada kolaya kaçmamalıyız. Biz YMD Kozmetik ailesi olarak yıllara dayanan tecrübemiz ile sizlere uzun araştırmalar sonucunda sunduğumuz ürünlerimizle cildinize verdiğimiz değeri gösterdiğimizi düşünüyoruz. Yüz temizleme dediğimiz zaman ise akla ilk gelen ürünlerden olan yüz temizleme köpüklerinin dünya çapında iyi olanlarından Histomer Cleansing Mousse sizlerle.

 

 1. Dudak Bakımını İhmal Etmek

Ne kadar kusursuz bir cildiniz olursa olsun çatlamış, kuru dudaklar ile istediğiniz görünüme kavuşmanız pek mümkün olmayacaktır. Dudaklarınız için bir dudak balmı kullanmanız gerekmektedir.

 1. Kirli Makyaj Fırçalarını Kullanmak

Makyaj fırçalarınızı arada temizlemeniz gerekmektedir. Ilık su ve sabunla ayda bir kez yıkamanız cildiniz için oldukça önemlidir çünkü üstlerinde biriken bakteri ve kirlerden arınmış olurlar.

 

 1. Göz Çevresi Bakımı Yapmamak

Yüzümüzün en hassas bölgesi olan göz çevresi bakımı görmezden gelmeyin. Cildinize uygun bir göz kremi ile göz çevrenize (kapaklarına değil gözün altındaki kemiklere) masaj yapmanız cildinizin yararına olacaktır.

 

 1. Yüzü Yastığa Bastırarak Uyumak

Sırt üstü pozisyonda uyumak cildinizin kırışmamasına ve gözeneklerinizin hava almasına yardımcı olur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X