Saçlar Konusunda Bilmeniz Gereken Önemli Saç İpuçları

Söz konusu saçlar olunca akan suların durduğu aşikar.Bu konuda en önemli saç ipuçları bulunan yazıdasınız. Bu akan suları durduran konu ise bizlerin duruşunu, öz güvenini ve karakterini ortaya çıkartıyor. Bu kadar önemli bir konu varken bilmediğimiz bir şeyin olmasınıda istemeyiz haliyle. Hadi gelin sizler için derlediğimiz saçlar konusunda bilmeniz gereken 16 pratik bilgiye göz atalım. İşte o saç ipuçları…

Geniş Dişli Tarak

Saçlarınız duştan sonra geniş dişli tarak ile taradığınız takdirde saçlarınız daha az kopacak ve daha az yıpranacaktır. Diğer taraklar saçlarınızın hasar almasına yol açabilecekken geniş dişli tarak bu konuda en iyi dostunuz olabilir. Hatta saçlarınızı duşta kremli bir şekilde tararsanız en güzelini yapmış olursunuz.

 Pamuk Kılıflı Yastıklar!!!

Yastık kılıfınızın kumaş yapısı pamuk ise onu sevmediğiniz birisine vermenin tam zamanı. Çünkü pamuk saçlarınızın nemini çalar ve saç tellerinizin kırılmasına sebep olur. Sevmediğiniz kişi tülermiş ve kırılmış saçlarla gezerken siz ışıldayan saçlarla gezin.

Duşta Masaj

Her duşta saç diplerinize masaj yapmayı sakın unutmayın. Bu kan dolaşımınızı hızlandırır ve saçlarınızın daha canlı ve hızlı uzamasını sağlar. Daha önemlisi kan akışını hızlandırarak dolaşımı artırdığınız zaman ruh haliniz iyiye doğru yol alır, stresiniz azalır ve ağrılarınız son bulur.

Saçlardaki Fazlalık Yağ

Yoğun bir iş temposuna sahipseniz bazen bu tempoda kaybolup duş alamadığınız mutlaka oluyordur. Böyle zamanlarda saçlarınızın kökündeki fazlalık yağı bir peçete yardımıyla alın. Bu sizi bir nebzede olsa iyi hissettirecektir ve saçınız fazlalık olan yağın bir kısmından(tamamından da olabilir) kurtulacaktır.

Elektriklenen Saçlara SON

Saçlarınız elektriklenmesini yada fazla kabarmasını istemiyorsanız saçınızı yıkadıktan sonra fazlalık suyu havluyla aldıktan sonra tişört ile kurulayın.

Saçınızı Bir Yanda Sabit Tutmanın Ufak Sırrı

Saçınızı bir yanda sabit tutmak istiyor ve bunun doğal bir şekilde gözükmesini istiyorsanız. Saçınızı bir yana toplayın ve ensenizden saç renginizle aynı renkte olan bir toka takın.

Örgülü Modellerde Elektriklenen Saçlar

Saçınızı ördüğünüz zaman eğer saçınız elektrikleniyor ise sende bizdensin. Bunu önlemek yada kamufle itmek için elektriklenen saç tellerinin üstünden temiz bir diş fırçası ile geçin.

Gür Gözüken Saçlar İçin

Saçınız gür değil ama gür görünmesini istiyorsanız, saç diplerinize saçınızla aynı renkte göz farı uygulamak birazda olsa saçlarınızı daha gür gösterecektir.

 

Bu yazımızın sonuna gelirken siz değerli okurlarımıza YMD Kozmetik ailesi olarak verebildiğimiz kadar bilgi vermek için buradayız ve her zaman söylediğimiz gibi önce sağlık sonra güzellik(siz zaten güzelsiniz sadece sağlığı düşünün).

 

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X