Saçlarınız İçin En Uygun Saç Yağı

Sağlıklı ve mükemmel saçlar için en önemli adımlardan birinin kullandığınız saç yağı olduğunu biliyor muydunuz? Peki saç yağınızı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, saç tipinize göre hangi yağın uygun olduğunu biliyor musunuz? Cevabınız ‘hayır’ ise gelin beraber öğrenelim.

Normal Saçlar

Saçlarınızda bir problem yok diye saç bakımınızı asla ihmal etmeyin. Saç bakım yağları günlük saç bakım rutinimizin önemli bir parçası. Kuru veya havlu ile kurtulmuş saçlarınıza günlük olarak kullanabileceğiniz bakım yağları düzenli kullanımda saçlarınıza ekstra bir parlaklık verecektir. Normal saçlarınızın ihtiyacı olan bakımı ve parlaklığı Framesi Morphosis Shine Light Oil sizlere sunabilir.

Kuru Saçlar

Kuru saçlarınızın en çok ihtiyacı olan şey nemdir! Yoğun ve ağır işlemlerden, yüksek ısıdan dolayı kuruyan saçlarınıza gereken nemi verdiğinizde saçlarınızın zamanla pırıl pırıl parladığını ve canlandığını göreceksiniz. Eğer saçlarınızın hep kuru olmasından şikayetçi iseniz saç yağlarını düzenli kullanmanız şart. Kuru saçlarınıza en iyi gelecek yağlardan size önerilerim Framesi Morphosis Pure Oil ve Montibello Gol Oil Essence Tsubaki Oil

 

Yağlı Saçlar

Sanılanın aksine yağlı saçların da saç bakım yağına ihtiyacı vardır. Saçlarınızın yağ dengesini kontrol altına alabilmeniz için argan yağı kullanmanızı öneririm.

Boyalı Saçlar

Boyalı saçlar ne yazık ki kurumaya ve yıpranmaya çok müsaittirler. Kimyasal işlemler saçlarınızın kolaylıkla yıpranmasına yol açarlar. Saçlarını korumak için iki günde bir saç diplerinize değdirmeden saçlarınıza badem yağı kullanabilirsiniz. Ayrıca boyalı saçlarınız için çok daha güzel bir önerim var o da YeG Calendula Oil Boyalı ve yorgun saçlar için mükemmel etkenleri ve saça ağırlık yapmayan formülü sayesinde saçınıza parlak, ipeksi ve yumuşak bir görünüm sağlayacaktır.

İnce Telli Saçlar

İnce telli saçlarınıza düzenli bir bakım yapmanız şart! Saç tipinize uygun kullanacağınız saç bakım yağları ince telli saçlarınızı besleyerek daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Belki de yaptırdığınız işlemlerden dolayı solgun gözüken ve elektriklenen saçlarınız Framesi Morphosis Pure Oil kullanmanızı tavsiye ederim.

Kalın Telli Saçlar

Durulanmayan saç bakım yağları tam size göredir. Kalın telli saçlarınızın daha parlak görünmesi ve yıpranmalara karşı korunması için haftada iki veya üç kere ceviz yağı kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X