Yaşlanma Karşıtı Krem Kullanımı

Her ne kadar yaşlanmak istemesek de yaşlanmak hayatın önlenemez bir parçasıdır. Yaşlanma belirtilerinin ilk göze çarptığı yer cildimizdir. Doğal yaşlanma sürecinin bir parçası olan kırışıklıklar ve ince çizgiler yaş ilerledikçe daha belirgin bir hal alır. Fakat bu kırışıklıkların geciktirilmesi, en aza indirgenmesi imkansız değildir.
En çok yüz çevresinde gördüğümüz kırışıklıklar, yüz ifadelerimizin sonucunda oluşur ve zamanla derinleşir. Mimik çizgileri ile beraber yerleşen ve ‘biz buradayız’ diye bağıran kırışıklıkların oluşumuna aslında, güneş ve tütün kullanımı gibi pek çok dış faktör de etki etmektedir. Sizler için yaşlanma karşıtı krem kullanımını ele aldık.
Peki bu kırışıkları nasıl en aza indirgeriz?

20’li Yaşlarda Bakım

20’li yaşlar ile beraber önlemler alınmaya başlanmalıdır. Gençlik ve yaşlılık birbiri ile ne kadar zıt gözükse de bu yaştan itibaren alacağınız önlemler ilerleyen yaşlarda daha genç bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Güneşin yarary olduğu kadar cildiniz için zararları ve yaşlandırıcı bir etkisi de vardır. Bu sebeple yılın her günü bir güneş koruyucu kullanmak cildiniz için yapacağınız en büyük iyilik olacaktır. Bunların yanı sıra uzmanlar gençler için en iyi cilt bakımının gün sonunda antioksidan bir nemlendirici kullanmak olduğunu söylüyor. Bu nemlendiriciler C vitamini, E vitamini, yeşil çay, niasinamid gibi maddeler içeriyor. Böylece cildinizi güneşin ve hava kirliliğinin verdiği zararlardan arındırıyor ve yeniliyor. Özellikle A Vitamini içerikli kremler aslında tam da 20’li yaşlardaki gençlerin ihtiyacı olan şey. Çünkü hem akne oluşumunu engelliyor, açılan gözenekleri sıkılaştırıyor ve son olarak da kolajen üretimini arttırarak daha esnek bir cilde sahip olmanızı sağlıyor.

30’lu Yaşlarda Bakım


30’lu yaşlarımızda kırışıklıklar daha göz önünde olur. Kaz ayakları olarak adlandırılan can sıkıcı kırışıklıklar bu dönemde çok daha belirgin bir hale gelirler. Bu da artık yaşlanma karşıtı kremler kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Göz çevreniz için de kırışıklık giderici pro-retinol içeren bir göz çevresi bakım kremine bu yaşlarda başlayabilirsiniz. Ayrıca haftada en az 2 kere ölü derilerden kurtulmayı sağlayan peeling etkili ve gözenek sıkılaştırıcı yüz maskeleri de bakım rutinlerinize dahil edebilirsiniz.

40’lı Yaşlarda Bakım


40’lı yaşlar ile birlikte cildinize artık daha yüksek düzeyde antioksidan içeren ve yaşlanma karşıtı bileşenlerin fazla olduğu anti-aging kremlere geçiş yapabilirsiniz. Erken dönemlerden başlanarak doğru seçilen kremlerle bugünlere gelenlerde bu istenmeyen yaşlanma etkileri çok daha geç görülse dahi artık çok daha güçlü etkiye sahip olan Anti-Aging Collagen içerikli yaşlanma karşıtı kremler tercih etmelidirler.

Editör Önerisi: Biogena Anti Age

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X