Yüz Tipine Göre Saç Kesimi

Yüz tipine göre saç kesimi seçimi oldukça önemli olmakla birlikte duruşunuzdan kendinize güveninize kadar bir çok şeyi etkilemektedir. Gelin yüz tipine göre saç kesiminizde dikkat etmeniz gereken yerlere göz atalım.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi

Saç kesimimizi etkileyen en önemli faktörlerden biri tartışmasız yüz şeklimizdir. Saç kesiminiz ne kadar iyi olursa olsun, yüzünüzün şekline uymuyorsa sonuç ne yazık ki iyi olmaz. Yüz şeklinize göre saç kesimi sayesinde yüz hatlarını öne çıkarabilir, hem yüzünüzü hem saçlarınızı mükemmel gösterebilirsiniz.

Peki yüz şeklinizi nasıl bulabilirsiniz?

Oval Yüz İçin Saç Modelleri:

En şanslı olanlar. Oval yüz, hemen hemen her saç modeline uyum sağlamaktadır. Dikkat etmeniz gereken sadece birkaç nokta vardır. Mesela; oval bir yüzünüz varsa yüz hatlarınızı kapatmayın. Kat kat saçlar yerine aynı hizada kesilmiş saçlar yüz hatlarınızı belirginleştirmenize yardımcı olacaktır. Bunun haricinde kısa, uzun, kıvırcık, düz veya dalgalı saç modellerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Editör Önerisi: Saçlarını şekillendirmeden önce Framesi Morphosis Shine Light Oil kullanırsanız hem saçlarınıza doğal bir parlaklık katıp canlı gözükmesiniz sağlamış olursunuz.

Diktörgen Yüz Şekli İçin Saç Modelleri:

Diktörgen yüz hatlarına sahip olanlar için saç modeli bulmaz ne yazık ki zordur. Ama yüzünüze uygun bir saç modeli bulduktan sonra da o modelden kolay kolay vazgeçemeyecek kadar çok seveceksiniz. Köşeli uzun yüz hatlarınızı daha yuvarlak göstermek adına perçem kullanabilirsiniz. Aynı zamanda düz fönle kullanmak yerine doğal dalgalı saç modelleri size daha çok yakışacaktır.

Kalp Yüz İçin Saç Modelleri:

Kalp yüzlerin dikkat etmesi gereken iki nokta vardır. Bunlar alın ve çene kısımlarıdır. Alındaki açıklığı kapatmak adına kahkül veya yandan perçemler kullanabilirsiniz. Her yüz şekline yakışmayan kahkülleri denemenizi şiddetle öneriyorum. Çene kısmınız ise sivrilerek son bulup, üçgene benzediği için saçlarınızın çene hizanızdan itibaren hacimlenmesi gerekir. Bunlar göz önünde bulundurularak uzun veya orta saç modelleri kullanabilirsiniz.

Editör Önerisi: Kahkül kestirdikten sonra kahküllerinizin elektiriklenmeden gün boyu sabit kalması için Montibello Smart Touch kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Yuvarlak Yüz İçin Saç Modelleri:

Yüzünüzün toplu halini daha uzun ve ince göstermek adına ortadan ayrılmış saçları tercih edebilirsiniz. Uzun, doğal dalgalar veya çene kısmından başlayan katlı saçlar yüzünüzü olduğundan daha ince gösterecektir.

Editör Önerisi: Daç dalgalarınızda kalıcı bir parlaklık istiyorsanız Framesi Morphosis Pure Oil ‘ı ıslak ve kuru saçınıza uygulayıp şekil verebilirsiniz.

Kare Yüz Şekli İçin Saç Modelleri:

Kare yüze sahip kişilerin dikkat çeken kısımları köşeli çeneleridir. Bunun en iyi yanı her zaman zahmetsiz bir şekilde çekici görünmezi sağlamasıdır. Eğer bu güçlü çene çizginizi göstermek istiyorsanız kısa birkaç kesimi tercih edebilirsibiz. Eğer kare görünümünü vurgulamak istemiyorsanız da düz, uzun ve yarı perçemli modeller size çok yakışacaktır.

Elmas Yüz Şekli:

Elmas yüz şekline sahipseniz size en çok bob kesim yakışacaktır. Kulak hizanızın biraz altında saçlarınızı kestirerek hem kullanışlı hem de yüz şeklinize yakışan bir model elde edebilirsiniz. Bob saç odeli en çok düz fönde kullanmanızı öneririm. Böylece köşeli yüz hatlarınız yumuşayacak sizi olduğunuzdan daha genç ve enerjik gösterecektir.

Editör Önerisi: Fön çekmeden önce saçınızı ısıdan koruyup zarar görmesini engellemek için Montibello Smart Touch kullanmanızı öneririm.

YMD Kozmetik Ailesinin Önerisi: Saçınızı nasıl kesitirirseniz kestirin onu güneşten ve dış etkenlerden korumak için en iyi koruma yöntemlerinden birisi olan Montibello Smart Touch Save My Hair Sun Protector kullanmanızı YMD Kozmetik ailesi olarak öneririz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X